Брънсън се завръща с 26 точки, за да помогне на Никс да прекъсне поредицата от 5 победи на Меджик с поражение 98-74
AP News | 2024-03-09 | 05:00:34

НЮ ЙОРК (АП) — Джейлън Брънсън отбеляза 26 точки при завръщането си от натъртено ляво коляно и Ню Йорк Никс постигна блестящ старт от диапазон от 3 точки до победа с 98-74 в петък вечерта, която прекъсна поредицата от пет победи на Орландо Меджик.

Никс ​​пропуснаха Брънсън при загубата от Атланта във вторник, след което почти не пропуснаха в началото, когато той се върна. Ню Йорк започна с 8 за 9 зад дъгата в игра, която никога не изоставаше.

Ню Йорк задържа Орландо с най-ниския брой точки в НБА този сезон.

Джош Харт добави 19 точки, а Прешъс Ачиуа имаше 15 точки, 14 борби и пет блокирани удара за Никс , които спечелиха едва за четвърти път в последните 12 мача, докато се борят с контузии на няколко титуляри. Но тази победа беше достатъчна, за да ги върне пред Орландо на четвърто място в Източната конференция.

Паоло Банчеро имаше 23 точки и девет борби за Меджик, които загубиха едва за втори път в 10 мача. Липсваше им титулярният гард Джалън Съгс заради натъртено дясно бедро.

Орландо спечели и трите предишни срещи, но никога не е имал шанс в опита си да спечели сезона.

Никс ​​се нуждаеха от едва четири минути, за да вземат двуцифрен аванс и водеха с 18-6 в средата на първата четвърт с тройката на Брънсън. Те водеха с 31-23 в края на периода, след като стигнаха 6 за 7 зад дъгата.

Това се превърна в начало 8-за-9, след като Донте ДиВинченцо и Боян Богданович удариха зад дъгата в началото на секундата. Орландо беше в рамките на 46-39 с 3 1/2 минути оставащи до полувремето, преди Брънсън да удари още 3, за да започне серия от 9-0, която направи 55-39 на почивката.

Единствени тройки на Ди Винченцо и Дюс Макбрайд — който беше фаулиран, докато правеше своите — направиха 78-52 през третата четвърт, най-голямата преднина на Никс.

На Никс им липсваше титулярното предно поле на Джулиъс Рандъл, ОГ Ануноби и Мичъл Робинсън за известно време, след което трябваше да останат без Брънсън във вторник, след като той беше наранен в първата минута на победата срещу Кливланд на неделя.

Феновете го аплодираха шумно по време на стартовите състави и му пееха серенада с „MVP! MVP!“ песнопения в четвъртата четвърт. Брънсън може скоро да се присъедини към състава от Ануноби, който се завърна към тренировките след операция на десния лакът, но все още не е разрешен за мачове.

Макбрайд завърши с 14 точки и направи и трите тройки. Никс завършиха 16 за 33 (48,5%).

Маджик: Домакин на Индиана в неделя.

Никс: Домакин на Филаделфия в неделя в първия мач от серия от две игри.